Varování před padělky

Vážení přátelé,

dostal se k nám dopis rozhořčeného zákaznníka, který si koupil kamna „Prity W17“ zhruba za 2/3 běžné ceny na našem trhu ( za tyto ceny se prodává modelů více). Kamna chtěl zapojit až po půl roce od pořízení a tak je zatím nechal stát v suché kotelně. Po nějaké době si všiml, že se z kamen odlupuje barva a po čtyřech měsících vypadaly takto.

 

   

 

Dle posouzení odborníkem byla kamna nastříkána nekvalitní barvou na ještě méně kvalitně připravený plechový podklad.

Zákazník se rozhodl, že to kvůli ceně a plánovanému umístění v domě „přežije“ a kamna nechal zapojit do systému vytápění. Ale jakmile je topenář zapojil, oba se nestačili divit. Z kamen začala vytékat voda. Našli šest míst na vodním výměníku kamen kudy se voda tlačila ven – některé ve svárech, jiné uprostřed plochy výměníku.

Zatím tedy máme špatnou barvu a špatný výměník. Aby toho nebylo málo, kamna mají po zvážení zhruba o 15kg méně, než značková kamna Prity W17. Kde se dá tolik materiálu ušetřit? Jedině na výměníku, který má při slabých stěnách daleko kratší životnost – pokud neteče hned.

Prodejce kamen při reklamaci poslal našeho zákazníka do háje, nebo ještě dál. Po dalších zoufalých krocích, dalších neúspěšných  kontaktech s prodejcem a po poradě s ČOIkou se rozhodl, že soudní tahanice mu nestojí zato. Když se s námi spojil, kontaktovali jsme jej s jediným oficiálním dovozcem kamen PRITY do ČR, firmou Hot-Fair Jiří Simeonov, jehož jsme prodejci. Teď už je zákazník spokojený. Tato firma mu věnovala kamna nová – originál PRITY.

Takové štěstí ovšem už nebude mít nikdo další – nechť se každý poučí a rozmyslí, co kupuje.

Rezatý a nepoužitelný duplikát dovozce dopraví výrobci do Bulharska aby viděl, jak mu někdo špiní jeho značku.

Shrnutí – čeho se tedy můžete u neoriginálních kamen dočkat?

-"nízká cena“

-nekvalitní povrchová úprava

-nekvalitní plechy

-praskliny ve svárech i mimo

-ošizený výměník

-nevstřícný prodejce

-nemožnost reklamovat zboží (i přes naše zákony)

 

Říká se – chytrému napověz. Ve finále nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci.

 

Za léta máme stovky spokojených zákazníků a je nám líto, že se najdou nepoctiví „podnikatelé“, kteří se neštítí vydělat za každou cenu.

A přibývá jich.

Ale nakonec, proč ne. 

Byznys je byznys.

Váš dotaz

vase jmeno, prijmeni, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.topto.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.topto.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace